Impregnacja elewacji, zabezpieczenie, ochrona tynku, sidingu, fasady

Impregnacja elewacji, zabezpieczenie, ochrona tynku, sidingu, fasady

Co powinniśmy wiedzieć o impregnacji elewacji?

Wszyscy bez wyjątku zdajemy sobie sprawę, że wiosna jest czasem gruntownych porządków. Jeśli chcemy przez długi czas czerpać radość z efektu, warto pamiętać o skutecznym wyczyszczeniu całej elewacji budynku oraz innych powierzchni, które są wykonane z kamienia, cegły, paneli ozdobnych, klinkieru, granitu, marmuru lub też gresu. W takiej sytuacji konieczna jest odpowiednie zabezpieczenie poprzez skuteczną impregnację elewacji. Jakie są najlepsze środki oraz sposoby, żeby dokonać impregnacji elewacji.

Na pewno bardzo czasochłonnym zadaniem jest dokładne wyczyszczenie elewacji oraz różnych przydomowych powierzchni. Możemy do nich zaliczyć taras, wiaty śmietnikowe, schody, podjazdy, balkon, garaże wolnostojące, murki, schowki na drewno oraz ozdoby, które zostały wykonane z rożnych materiałów takich jak kamień, marmur, cegła, granit albo gres. Warto o tym pamiętać. Kiedy już zakończymy wszystkie te prace, przed nami czas na etap związany z impregnacją. Wtedy będziemy mogli dłużej cieszyć się efektem czystości. Dodatkowo zabezpieczymy elewację przed zniszczeniem jej i zapobiegniemy jej degradacji po czasie.

Skuteczna i prawidłowa impregnacja elewacji. Na co zwracać uwagę?

Kiedy nasza elewacja jest pokryta mchem i innymi porostami czy wykwitami oraz jest bardzo mocno pobrudzona, wtedy musimy podjąć pewne działania, dzięki którym oczyścimy naszą elewację. Jest to bardzo ważne i musimy zacząć działać. Z pewnością największym zagrożeniem, jeśli chodzi o naszą elewację, jest woda. Może ona przedostać się przez małe pęknięcie, uszkodzone spoiny lub pory. W ten sposób pojawią się zacieki oraz rozmaite wykwity. Czym zatem powinniśmy impregnować elewację? Zanim wybierzemy odpowiedni do tego celu preparat, musimy dowiedzieć się, czy będzie możliwe zapewnienie tak zwanego efektu perlenia. Chodzi o efektywne zabezpieczenie całej powierzchni oraz jej wszystkie uszkodzenia, którymi mogą być mikropęknięcia. Musimy także uważać na nadmierną wilgoć oraz związki soli, które mogą przyczynić się do uszkodzenia elewacji. Rozpoznanie efektu perlenia jest możliwe dzięki temu, że na powierzchni utrzymują się krople wody. Nie są one na pewno wchłanianie przez materiał dzięki warstwie ochronnej, jaką może zapewnić środek impregnujący.

Impregnacja cegły oraz kamieni. Na czym polega?

Kamień wraz z cegłą są naturalnymi materiałami, które niestety są podatne na oddziaływanie wody oraz oddziaływanie innych czynników atmosferycznych. Na pewno musimy także uważać na ujemne temperatury. Jeśli nie zatroszczymy się od właściwą ochronę powierzchni, wtedy może ona stosunkowo szybko pokryć się nalotami oraz wykwitami. Czasami na powierzchni elewacji może pojawić się mech lub porosty. Niezwykle trudno je usunąć. Jeśli nie zaimpregnujemy cegły lub kamienia (głównie piaskowca), wtedy materiał może być podatny na różne uszkodzenia mechaniczne. Możliwa jest także utrata naturalnego koloru. Przed takim zjawiskiem musimy się starannie zabezpieczyć, dlatego impregnacja kamienia lub cegły ma jak najbardziej sens.

Impregnacja klinkieru. Czym jest i jak ją przeprowadzić?

Klinkier jest materiałem, który cechuje się niską nasiąkliwością. Może się nam wydawać, że nie jest w stosunku do niego wymagana impregnacja. Nic bardziej mylnego. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że zabezpieczenie klinkieru oraz zasada dbania o niego jest inna niż w przypadku reszty budowlanych elementów wykończeniowych, surowców czy materiałów. Na pewno musimy dbać o odpowiednią pielęgnację. Ważne jest również ożywienie koloru cegły oraz musimy poczynić starania, żeby uszczelnić spoiny oraz stworzyć warstwę ochronną.

Na czym polega impregnacja gresu?

Z kamionki szlachetnej powstają płytki gresowe. Chodzi o nadanie odpowiedniego kształtu w czasie procesu wypalania. To sprawia, że ten materiał nie wymaga ochrony przed wilgocią, gdyż posiada wręcz zerową lub bardzo niską nasiąkliwość. Jednak kiedy zdecydujemy się na impregnację gresu, wtedy możemy mówić o skutecznej ochronie przed skutkami zużycia tego materiału. Również zabezpieczymy gres przed wnikaniem w niego tłustych plam oraz nie będą powstawać na nim trudne do usunięcie wykwity oraz zabrudzenia. Jest to bardzo ważne.

Jakie preparaty dostępne są na rynku?

Na pewno możemy natrafić na oferty impregnatów wielu wiodących firm, które oferują środki wysokiej jakości oraz przede wszystkim skuteczne. Jest to niezwykle istotne, jeżeli chcemy, aby impregnacja przyniosła zamierzone efekty. Impregnatem do elewacji nazywamy środek, który jest przeznaczony do impregnowania podłoży/płaskich powierzchni. Powinniśmy także wiedzieć, czym jest impregnat do cegieł i kamieni. Tworzy on bardzo silną warstwę (hydrofobową), skutecznie chroni ona przed przenikaniem wody. Wtedy też może się zdarzyć, że osadzą się naloty oraz wystąpi osadzaniu mchu. Impregnat ten można stosować zarówno wewnątrz budynku jak i na jego zewnątrz. Ceny impregnatów mogą znacząco się różnić. Ma na to wpływ przede wszystkim informacja, jaki producent oferuje dany impregnat na rynku i jakie są jego właściwości oraz czy taki impregnat jest skuteczny i poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Na ten aspekt powinniśmy zwracać szczególną uwagę.

Impregnacja elewacji – ile to kosztuje (cennik, koszt, cena)

Impregnacja elewacji powinna iść w parze z poprzednim jej umyciem ciepłą wodą i odgrzybieniem. Kupując na własną rękę środek impregnujący zapłacimy w przeliczeniu na metr około 4zł/m2.
Oczywiście bez wiedzy, możemy “przesadzić” z ilością nakładanego środka impregnującego, zabrudzić swoje ubranie robocze, lub zniszczyć okoliczną roślinność (nie mówiąc o innych drogocennych elementach naszego domu). Stracimy przy tym również czas. Dlatego wychodząc na wprost oczekiwaniom klientów oferujemy usługę w takiej samej cenie, którą musiałby zapłacić detaliczny klient za środki impregnujące. Oszczędzamy na nich kupując hurtem od wybranych dostawców większe ilości środka impregnującego, a więc możemy zaproponować cenę impregnacji 4zł/m2 w pakiecie z myciem elewacji (7-9zł/m2) i jej odgrzybianiem (4zł/m2). Jeśli interesuje Państwo sama impregnacja (nie zalecamy, ponieważ nie będzie to dawało 100% efektu) stosujemy cennik 6-7zł/m2 ponieważ musimy wliczyć koszty dojazdu, osobnej wyceny itp. Zachęcamy do skorzystania z oferty mycia i odgrzybiania elewacji/dachu z naszą firmą.

Zapraszamy do nawiązania współpracy!!!

Współpraca z Państwem byłaby dla nas zaszczytem.

Każde zlecenie jest dla nas wyzwaniem, do którego podchodzimy w sposób indywidualny i fachowy!

  • Dojazd, wycena całkowicie darmowe i niezobowiązujące.
Chętnie wykonamy wyżej wymienione czynności za Ciebie!!!
Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej oferty skontaktuj się z nami!!!
Tel. 733-715-012
www.myciedomow.pl

Impregnacja elewacji, fasad, fasady, sidingu Trójmiasto – Sopot – Gdańsk – Gdynia – Rumia – Reda – Wejherowo – Kartuzy – Bojano – Koleczkowo – Chwaszczyno

Share this post