Odgrzybianie elewacji/dachu, usuwanie grzyba, zielonych wykwitów

Odgrzybianie elewacji/dachu, usuwanie grzyba, zielonych wykwitów

Co powinniśmy wiedzieć o odgrzybianiu oraz myciu elewacji?

Na czym właściwie polega ten proces? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Czym odgrzybiać elewację? Tego wszystkiego dowiemy się z tego artykułu. Zapraszam do wnikliwej lektury.
Kiedy mówimy o myciu elewacji, wtedy powinniśmy zdawać sobie sprawę, że jest to zabieg konserwacyjny. Powinniśmy go wykonywać przynajmniej raz na kilka sezonów. Wszyscy wiemy, że elewacja pełni ważną funkcję reprezentacyjną. Wobec tego wygląd elewacji jest niezwykle ważny. Musimy o nią dbać możliwie jak najlepiej. Przez zanieczyszczone ściany utrudniona jest prawidłowa cyrkulacja powietrza. To z kolei sprzyja rozwijaniu się różnych szkodliwych dla elewacji mikroorganizmów. Grzyby oraz glony mogą stanowić poważne zagrożenie, gdyż mogą one mieć niekorzystny wpływ na całą konstrukcje budynku. Zanim przystąpimy do mycia elewacji, musimy przeprowadzić pewną lokalną wizję oraz skonsultować tę kwestię z mykologoiem budowlanym. Na pewno istotny jest dobór odpowiednich preparatów, które mają oczyścić naszą elewację. W takiej sytuacji powinniśmy zaufać ekspertom.

Na czym polega i ja wygląda skuteczne odgrzybianie elewacji?

Na początku musimy zdecydować się na odpowiednią metodę, jeśli zależy nam na skutecznym oczyszczeniu elewacji. Ważne jest także wstępne oszacowanie poziomu zabrudzenia powierzchni elewacji. Obok tych kwestii nie możemy przejść obojętnie, gdyż będzie to mieć finalny wpływ, na to, jak będzie prezentować się elewacja naszego budynku.
Powinniśmy pamiętać, że czyszczenie elewacji należy wykonać wtedy, kiedy zakończy się sezon zimowy. Kiedy budynek znajduje się blisko ruchliwej ulicy lub niedaleko od lasu, wtedy czyszczenie jest częstsze. Warto z tego zdawać sobie sprawę. Można także skorzystać z usług profesjonalnej firmy, które oferuje usługę czyszczenia oraz odgrzybiania elewacji. Z tej możliwości korzysta wiele osób. Na pewno ważna jest wtedy odpowiednia wiedza oraz doświadczenie. Trzeba wiedzieć, jaki jest optymalny zakres dobory ciśnienia wody. Liczy się również aspekt doboru właściwego i skutecznego detergentu. To wszystko jest niezwykle ważne. Kiedy ustawienie parametrów będzie nieodpowiednie, w takiej sytuacji może dojść do zniszczenia elewacji. Na pewno chcielibyśmy tego uniknąć. Metoda mycia ciśnieniowego jest odpowiednia na elewacjach kamiennych, drewnianych, na wszelkiego rodzaju klinkierach oraz tynkach. Woda powoduje, że brud się rozpuszcza oraz usuwane są naloty soli. Musimy także pamiętać, że w przypadku stosowania różnych preparatów chemicznych jest ostatecznością i należy z nich korzystać wyłącznie w przypadku uciążliwych zabrudzeń. Żeby usunąć białe wykwity, wystarczy użyć miękkiej szczotki. Następnie musimy spłukać wodą
pozostałości.

O czym pamiętać i na co zwracać uwagę, kiedy decydujemy się na odgrzybianie elewacji?

Kiedy na naszej elewacji pojawią się różne wykwity biologiczne, które są w postaci grzybów lub pleśni, wtedy wymagane jest zastosowanie innych technik, niż jak ma to miejsce w przypadku elewacji, która jest zabrudzona pyłem lub kurzem. Na pewno zalecane jest wtedy użycie specjalistycznych preparatów, które poradzą sobie z każdym grzybem. Najbardziej narażone na atak grzybów i pleśni są powierzchnie gładkie oraz tynki cienkościenne, które cechują się wysokim stopniem nasiąkliwości.

Wiemy także, że tynki akrylowe oraz tynki silikonowe są najczęściej bardziej odporne na różne zanieczyszczenia. Znajdują się w nich odpowiednie polimery, które skutecznie zabezpieczają przed korozją biologiczną. W takiej sytuacji konieczne może być odgrzybianie elewacji. Zanim przystąpimy do odgrzybiania elewacji, musimy dokładnie umyć całą powierzchnię ścian zewnętrznych. Do tego celu powinniśmy użyć odpowiedniej myjki ciśnieniowej oraz można wspomagać się szczotką. W dalszej kolejności stosuje się skuteczne preparaty grzybobójcze. Często lepiej zapłacić więcej za takie preparaty. Wtedy mamy gwarancję skuteczności i szybciej poradzimy sobie z odgrzybianiem elewacji. Kiedy już elewacja zostanie skutecznie odkażona, trzeba ją dokładnie spłukać czystą wodą. Następnym etapem jest prawidłowe zabezpieczenie impregnatem. Można także użyć farby z biocydami.

Dzięki zastosowaniu skutecznych środków grzybobójczych możemy pozbyć się wszystkich uciążliwych zanieczyszczeń. Ma to także wpływ na zabezpieczenie w przyszłości przed ponownym namnożeniem się glonów, grzybów, porostów oraz pleśni.

Odgrzybianie elewacji. Podsumowanie

Teraz już wiemy w jakich sytuacjach powinniśmy myć oraz odgrzybiać elewację. Zdajemy sobie także sprawę, jakich preparatów w tym celu umyć.

Odgrzybianie elewacji – Ile to kosztuje? Cennik, koszta, cena.

Czyszczenie elewacji
Usuwanie grzyba na elewacji

Odgrzybianie elewacji powinno iść w parze z poprzednim jej umyciem ciepłą wodą. Kupując na własną rękę środek grzybobójczy zapłacimy w przeliczeniu na metr około 4zł/m2.
Oczywiście bez wiedzy, możemy “przesadzić” z ilością nakładanego środka grzybobójczego, poparzyć się, lub zniszczyć okoliczną roślinność (nie mówiąc o innych drogocennych elementach naszego domu). Stracimy przy tym również czas. Dlatego wychodząc na wprost oczekiwaniom klientów oferujemy usługę w takiej samej cenie, którą musiałby zapłacić detaliczny klient za środki grzybobójcze. Oszczędzamy na nich kupując hurtem od wybranych dostawców większe ilości środka grzybobójczego, a więc możemy zaproponować cenę odgrzybiania 4zł/m2 w pakiecie z myciem elewacji (7-9zł/m2). Jeśli interesuje Państwo samo odgrzybianie (nie zalecamy, ponieważ nie będzie to dawało 100% efektu) stosujemy cennik 6-7zł/m2 ponieważ musimy wliczyć koszty dojazdu, osobnej wyceny itp. Zachęcamy do skorzystania z oferty mycia i odgrzybiania elewacji/dachu z naszą firmą.

Zapraszamy do nawiązania współpracy!!!

Współpraca z Państwem byłaby dla nas zaszczytem.

Każde zlecenie jest dla nas wyzwaniem, do którego podchodzimy w sposób indywidualny i fachowy!

  • Dojazd, wycena całkowicie darmowe i niezobowiązujące.

Chętnie wykonamy wyżej wymienione czynności za Ciebie!!!
Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej oferty skontaktuj się z nami!!!
Tel. 733-715-012
www.myciedomow.pl

Odgrzybianie elewacji, usuwanie grzyba, grzybów Trójmiasto – Sopot – Gdańsk – Gdynia – Rumia – Reda – Wejherowo – Kartuzy – Bojano – Koleczkowo – Chwaszczyno

Share this post