MYCIE I CZYSZCZENIE KOSTKI BRUKOWEJ

MYCIE I CZYSZCZENIE KOSTKI BRUKOWEJ

Mycie, czyszczenie impregnacja kostki brukowej

usuwanie plan oleju www.myciedomow.pl

Kostka brukowa… Jak ją wyczyścić oraz jakie są koszty?
dsc_0259-1024x680dsc_0268-1024x680

Na pewno musimy wiedzieć, że nawierzchnia z kostki brukowej może prezentować się estetycznie. Warunek jest jeden. Kostka brukowa musi być czysta. Warto o ten aspekt zadbać. Kiedy kostka brukowa jest zabłocona lub są na niej zielone naloty albo chwasty w szczelinach, z pewnością nie będzie to przyjemny widok. Wobec tego w tym artykule napiszemy, jak myć kostkę brukową i jak najlepiej o nią dbać.

Na czym polega mycie/czyszczenie kostki brukowej?

W tym artykule opowiemy sobie od A do Z, co warto wiedzieć o myciu kostki brukowej. Jest to ważna kwestia, która dotyczy nas, gdyż przed domem mamy nawierzchnię właśnie z kostki brukowej. Na pewno musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że bardzo prosto czyści się oraz pielęgnuje kostkę brukową. Jest to możliwe pod warunkiem, że unikniemy plam na kostce. Powinniśmy także korzystać ze środków, które są sprawdzone i polecane przez ekspertów. Jest to niezwykle istotne. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega mycie kostki oraz jak się do tej czynności zabrać. Zapraszam do wnikliwej lektury. Kostka brukowa jest nieodłącznym elementem posesji w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na nią. Takie są fakty. Wcześniej wybieraliśmy kostkę z tego względu, że takie rozwiązanie było praktyczne i jak najbardziej funkcjonalne. Obecnie cenimy kostkę brukową ze względów estetycznych. Nawierzchnia, która jest z kostki brukowej, jest projektem długofalowym i możemy się nią cieszyć przez wiele lat. Nie możemy jednak zapominać o tym, że kostka brukowa wymaga regularnego mycia i musimy non stop o nią dbać. Takie ma wymagania wobec nas. W dalszej części wpisu dowiemy się czym powinno myć się kostkę brukową oraz w jaki sposób usuwa się plamy z oleju. Ważnym aspektem jest również czyszczenie kostki z mchu. Nie możemy tej kwestii pomijać.

Czyszczenie kostki brukowej. Od czego zacząć?

Wszystko jest uzależnione od pewnej specyfiki, jaką cechuje się kostka brukowa. Na pewno musimy zwrócić uwagę na nawierzchnię i jej zabezpieczenia oraz ewentualnie, jaki rodzaj plam się na niej znajduje. Pielęgnowanie fabrycznie zaimpregnowanej kostki brukowej należy przeprowadzić starannie, aby wypłukać jak najmniej piasku-spoiwa spomiędzy poszczególnych kawałków (na łączeniach kostek).

Czyszczenie kostki brukowej. Co warto wiedzieć?

renowacja kostki brukowej www.myciedomow.pl

Kiedy chodzi o kostkę brukową, musimy wiedzieć, że jest ona często intensywnie użytkowana. Jednocześnie każdego dnia o każdej porze roku kostka ta narażona jest na działanie różnych niekorzystnych warunków. Na pewno powinniśmy wymienić deszcz, Słońce oraz silny wiatr. To powoduje, że o kostkę brukową musimy regularnie dbać. Jest to bardzo ważne. Do mycia kostki brukowej musimy odpowiednio podejść. Na pewno powinniśmy także mieć na uwadze liście, które opadają z drzew, piasek oraz wiele innych typów zanieczyszczeń. W porze wiosennej oraz jesiennej kostkę brukową powinniśmy myć silnym strumieniem wody. W ten sposób unikniemy różnych przebarwień oraz bezpieczeństwo użytkowania powierzchni, na której znajduje się kostka brukowa, wzrośnie. Na mokrych liściach, które opadną na kostkę brukową, łatwo można się pośliznąć oraz upaść. Takich zdarzeń z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Kiedy natomiast chodzi o okres zimowy, wtedy pojawia się zagrożenie dla estetyki kostki brukowej. Nie możemy pozwolić sobie na skuwanie przy pomocy ostrych narzędzi warstw śniegu oraz lodu, które zalegają na kostce. Wtedy możemy naruszyć jej strukturę. W sytuacji zastosowania soli możemy doprowadzić do pojawienia się niezbyt ładnych odbarwień, które będą widoczne na kostce. W celu usunięcia lodu powinniśmy używać na przykład chlorku magnezu.

Impregnacja kostki brukowej nie jest wymagana. Natomiast dobrym pomysłem jest impregnacja kostki zaraz po tym, jak zostanie ona ułożona na naszym podjeździe. Takie działanie pozwoli zabezpieczyć nam nawierzchnię oraz uchronić ją przed wnikaniem w głąb jej struktury rozmaitych zanieczyszczeń. To takie ochroni kostkę brukową przed wilgocią. Warto o tym pamiętać, kiedy zależy nam na dbaniu o kostkę brukową.

Jakie urządzenia powinniśmy stosować w celu mycia kostki brukowej?

Na pewno musimy zdawać sobie sprawę, że kostka burkowa praktycznie stale jest narażona na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Są one pochodną użytkowania kostki brukowej oraz jej wystawienia na działanie różnych czynników, takich jak na przykład kurz.

Powinniśmy także zdawać sobie sprawę z tego, że gdy upłynie kilka miesięcy od położenia kostki brukowej, wtedy będą widoczne na niej różne ślady zanieczyszczeń. Wtedy musimy wyczyścić kostkę brukową. Żeby zabieg ten był efektywny, ważne jest użycie odpowiedniego urządzenia, które jest przeznaczone do mycia kostki brukowej. Liczy się również stopień zabrudzenia. Kiedy zabrudzenie jest lekkie oraz znajduje się na niewielkiej powierzchni, wystarczy użyć tylko wody oraz szorstkiej szczotki, która ma włosie. W ten sposób możemy dotrzeć do wszystkich zakamarków, które są na nawierzchni. Taki sposób mycia kostki brukowej jest skuteczny. Na pewno musimy wiedzieć o tym, że skuteczne mycie kostki brukowej wymaga pewnej siły oraz może zajmować sporo czasu. Wtedy, żeby osiągnąć efekt, który będzie nas satysfakcjonować, powinniśmy zmieniać brudną wodę. Niestety zabrudzeń trwałych nie da się usunąć, gdyż wniknęły one w głąb kostki brukowej. W tym celu powinniśmy zastosować odpowiednią myjkę wysokociśnieniową. Wtedy zaoszczędzimy sporo czasu oraz nie będziemy musieli wkładać zbyt wiele siły. Dzięki użyciu myjki wysokociśnieniowej możemy także wyczyścić najbardziej zabrudzone zakamarki naszej nawierzchni.

Wydajność efektywnego urządzenia. Czym jest?

Wydajność ma znaczenie wręcz kluczowe. Powinna ona mieścić się w zakresie 330 – 900 l/h. Jest to bardzo ważne i musimy zwracać szczególną uwagę na ten aspekt. Kiedy decydujemy się na najtańszą myjkę wysokociśnieniową, wtedy wydajność również jest na niższym poziomie. Nie możemy brać pod uwagę jedynie ilości wody, która będzie zużywana, ale także istotna jest zdolność podgrzewanie tej wody. W dobrych modelach myjek można podgrzać wodę do nawet 50 stopni Celsjusza.

Ciśnienie robocze. Co to właściwie jest?

Na pewno od poziomu sprężenia zależy efektywność działania myjki wysokociśnieniowej. Powinniśmy wybrać urządzenie, które ma moce wytworzenia ciśnienia o wartości przynajmniej 100 barów. Chociaż im więcej, tym lepiej. Wtedy możemy szybciej i dokładniej umyć kostkę brukową. Istotna jest również moc urządzenia. Jeśli moc jest niska, wtedy ciśnienie także jest mniejsze. Wobec tego dobrym rozwiązaniem jest myjka o mocy powyżej w kW. Znaczenie ma także długość węża. W tym względzie chodzi przede wszystkim o komfort użytkowania danego urządzenia. Najczęściej spotykane są węże o długości 3 metrów.’

Dodatkowe wyposażenie i sprzęty przy myciu kostki brukowej. Co warto wiedzieć?

Kiedy poszukujemy odpowiedniej i sprawdzonej myjki wysokociśnieniowej, wtedy musimy zwrócić uwagę na jej dodatkowe akcesoria. Dzięki nim możliwa jest większa wygoda korzystania. Również ważne jest bezpieczeństwo w trakcie korzystania z urządzenia oraz wydajność. Warto także zwrócić uwagę na to, czy są kółka. Ułatwiają one lepsze przemieszczenie się. Jest to bardzo ważne. A racji tego, że w sytuacji kiedy musimy zastosować odpowiednie środki czystości, dobrym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniej myjki, która ma wbudowany zbiornik na detergent. Na pewno powinniśmy również zwrócić uwagę, czy urządzenie jest wyposażony we przełącznik w lancy. Zbiorniki różnią się między sobą pojemnością. Jest to istotna właściwość.

Co warto wiedzieć o czyszczeniu impregnowanej kostki brukowej?

Na wstępie muszę wyjaśnić, że producenci często proponują kostkę brukową, która jest fabrycznie impregnowana, czyli odpowiednio zabezpieczona przed negatywnym działaniem różnych czynników atmosferycznych. Kiedy wybieramy opcję bez warstwy ochronnej, wtedy odpowiedni impregnat do kostki powinniśmy zastosować samodzielnie. Powinno się to wykonać tuż po ułożeniu nawierzchni z kostki. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie wzmocnienie podłoża oraz ustabilizowanie bruku w celu zwiększenia odporności kostki na niekorzystne działanie wilgoci oraz różne zabrudzenia.

Dzięki impregnacji kostki jej całkowite wyczyszczenie jest niezwykle proste. Kiedy mówimy o niezbyt trudnych do usunięcia zabrudzeniach i osadach, wtedy sami sobie z tym problemem poradzimy, korzystając wyłącznie z wody oraz szorstkiej szczotki, która jest przeznaczona do mycia kostki brukowej.

Jak umyć nieimpregnowaną kostkę brukową?

Z tego względu, że nawierzchnia nie ma warstwy ochronnej, jest ona narażona na wnikanie różnych zabrudzeń oraz plam. Takie zanieczyszczenia niestety przedostają się do całej struktury materiału. Wtedy pojawiają się problemy ze skutecznym i szybkim myciem kostki. Niestety takie sytuacje mogą mieć miejsce, a my musimy sobie poradzić z tym problemem. Wtedy powinniśmy kupić odpowiedni środek do skutecznego czyszczenia kostki. Ten jest w stanie wniknąć głęboko w pory bruku. W ten sposób wymywa on wszelkie zabrudzenia, dodatkowo nie niszcząc kostki. Jest to bardzo ważne i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę. Musimy także wiedzieć, że procedura czyszczenia kostki jest zależna od produktu i producenta. Czasami trzeba użyć przeznaczonej do tego myjki ciśnieniowej. W innych sytuacjach wystarczy ręczne mycie kostki szczotką, a także czyszczenie ręczne.

Co zrobić kiedy na kostce brukowej jest olej lub tłuszcz?

Czyszczenie kostki brukowej z oleju oraz tłuszczu to zupełnie inna bajka. Czasami plamy mogą być bardzo uporczywe, z czego musimy zdawać sobie sprawę i powinniśmy być przygotowani na takie sytuacje. Problemem jest na pewno wnikanie w niezaimpregnowaną nawierzchnię. W sytuacji, kiedy nie spostrzeżemy plam w porę, mogą ona być przyczyną całkowitego oszpecenia kostki brukowej. Wtedy pojawi się poważny problem i może być już za późno. Nie możemy do tego dopuścić. O kostkę brukową musimy dbać non stop, myjąc ją. Musimy także wiedzieć o tym, że najtrudniej jest usunąć plamy po oleju napędowym. Plamy po oleju możemy z powodzeniem zmyć wodą, do której należy dodać odpowiedni detergent. Jednak jeśli to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, wtedy możemy skorzystać z specjalistycznego płynu, które poradzi sobie z oczyszczeniem kostki.

Usuwanie mchu z kostki brukowej. Jak sobie poradzić z tym zadaniem?

Poważnym problem, nie chodzi wyłączne o kwestię estetyczną, są na pewno mchy, porosty oraz chwasty. Wyrastają one w spoinach i obrzydzają nawierzchnię. Ma to miejsce najczęściej w zaciemnionej powierzchni oraz tam, gdzie jest większa wilgotność. Żeby oczyścić kostkę brukową z mchu możemy wyrywać rośliny ręcznie. Jednak nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie. W sklepach ogrodniczych oraz w marketach budowlanych możemy kupić różne narzędzia, które okażą się pomocne i przydatne w skutecznym usuwaniu mchu z naszej kostki. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z twardej szczotki. Ta poradzi sobie świetnie z czyszczeniem szczelin między kostkami. Do domowych sposób, dzięki którym usuniemy bez problemu chwasty, trawy oraz mchy jest skorzystanie z octy. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno aspekt ekologiczny oraz nie pojawią się negatywne skutki uboczne, takie jak na przykład przebarwienia kostki lub też zatruwanie gleby. Warto o tym pamiętać, kiedy chcemy umyć/oczyścić kostkę. Taki roztwór można stworzyć z octy oraz wody. Nie możemy zapominać o odpowiedniej proporcji, której stosunek wynosi 2 do 1. Musi być przewaga octy. Kiedy już mamy taką mieszaninę, możemy do niej dodać odrobinę płynu do naczyń. Wtedy mieszanina będzie lepiej przylegać do roślin w kostce. Preparat taki nanosimy na podłoże za wykorzystaniem odpowiedniego pędzla lub spryskiwacza. Musimy zdawać sobie także sprawę z tego, że nie możemy doprowadzić do uszkodzenia trawnika oraz kwiatów.

Kiedy mamy sytuację, że spora część niezaplanowanej roślinności porasta znaczną powierzchnię oraz często uporczywie odrasta, wtedy musimy zastanowić się nad tym, jak poradzić sobie z tym problemem. Dobrym rozwiązaniem są specjalistyczne, chemiczne środki, które cechują się właściwościami biobójczymi. Wtedy możliwe jest skuteczne czyszczenie kostki brukowej z mchu. Na pewno możemy taką kostkę umyć myjką ciśnieniową oraz następnie za pomocą tego urządzenia nanieść na całą nawierzchnię odpowiedni płyn, który jest biobójczy. Kiedy płyn wyschnie możemy z powodzeniem usunąć chwasty oraz mech. Nie zawsze jednak powinniśmy korzystać z takich preparatów. Takie rozwiązanie nie jest zalecane, kiedy wśród domowników są na przykład małe dzieci lub osoby, które zmagają się z alergią. Bezpieczeństwo w tej kwestii jest kluczowe. Podczas wykonywania tymi sposobami czynności czyszczenia kostki brukowej nie możemy zapomnieć o odzieży ochronnej oraz o odpowiednich rękawicach.

Co warto wiedzieć o przestrzeniach między kostkami, kiedy chcemy dobrze oczyścić kostkę
brukową?

Szczeliny oraz zagłębienia, które powstają pomiędzy kostkami bruku, które ze sobą sąsiadują są miejscem dosyć dogodnym, w którym mogą rozwijać się glony, mchy, chwasty oraz trawa. Wszystko to jest możliwe dzięki gromadzącej się w tych szczelinach wilgoci. To sprzyja rozwijaniu się chwastów. Wtedy nawierzchnia z kostki brukowej nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. W takiej sytuacji musimy odpowiednio zareagować.

Pierwszym etapem skutecznego czyszczenia kostki brukowej jest usunięcie wszystkich porostów, które znajdują się w szczelinach między kostkami. Kiedy zdecydujemy się na wyrywanie chwastów oraz trwa, wtedy musimy mieć świadomość, że da to jedynie efekt tymczasowy. Problem powróci po pewnym czasie. Wobec tego konieczne jest usuwanie wszystkich roślin w tych szczelinach tak zwanym systemem korzeniowym. Czasami jednak może mieć miejsce sytuacja, że korzenie tych roślin znajdują się bardzo głęboko. Wtedy konieczne jest skorzystanie z odpowiedniego i dedykowanego w tym celu narzędzia, które poradzi sobie z wszystkimi korzeniami.

W przypadku usuwania większych chwastów pomocny okaże się tak zwany chwastownik. Jeśli chodzi o mniejsze rośliny, możemy skorzystać ze szpachelki. W pracy pomocna może również okazać się druciana szczotka. Jest ona przeznaczone do czyszczenia nawierzchni, która składa się z kostki brukowej. Tym sposobem stosunkowo szybko pozbędziemy się mchu, chwastów oraz trawy. Nawet wtedy, kiedy zalegają one głęboko. Żeby uniknąć sytuacji ponownego zagnieżdżania się roślin w spoinach, możemy zdecydować się na zastosowanie odpowiedniego preparatu w sprayu. Zapobiegnie on dalszemu porastaniu. Tym środkiem musimy spryskać wszystkie szczeliny i poczekać aż wsiąknie. Takie podejście da nam adekwatne efekty, na jakich nam zależy. Na samym końcu musimy całą nawierzchnię spłukać wodą.

Jak poradzić sobie z czyszczeniem kostki brukowej z farby, cementu i zaprawy?

Czasami wszelkie zabrudzenia są pochodną niechlujstwa oraz zaniedbań wykonawców. Niestety takie sytuacje również mają miejsce. Kiedy zauważymy na nawierzchni plamy po farbie, cemencie lub zaprawie, wtedy musimy je usunąć. Czasami wystarczy je tylko zdrapać i w dalszej kolejności umyć wodą całą nawierzchnię. W tym celu możemy skorzystać z pomocy myjki ciśnieniowej. W przypadku osiągnięcia naszego celu, możemy wykonać piaskowanie. Piaskowaniem nazywamy szlifowanie oraz czyszczenie podłoża dzięki działaniu strumienia, który jest sprężony powietrzem z dodatkiem małych drobinek piasku. Do tego zabiegu musimy również użyć specjalistycznego sprzętu, który możemy wypożyczyć. Do innej metody możemy zaliczyć tak zwane szlifowanie kostki brukowej przeznaczonymi do tego tarczami.

Co należy zrobić po czyszczeniu kostki brukowej?

Na pewno musimy wiedzieć, że wtedy, kiedy czyścimy kostkę brukową myjką ciśnieniową lub też odpowiednim urządzeniem do piaskowania, odsłaniamy pory materiału. To oznacza, że doprowadzamy do sytuacji pozbywania się impregnatu, czyli warstwy ochronnej. Wskutek takiego działania kostka burkowa jest bardziej narażona na rozmaite uszkodzenia oraz zabrudzenia. Oprócz tego kostka staje się nasiąkliwa oraz nie jest wtedy wystarczająco odporna na niskie temperatury. Żeby temu zapobiec, konieczna jest impregnacja podłoża. Impregnowanie powinno być powtarzane co kilka lat.

Co powinniśmy wiedzieć o kosztach mycia kostki brukowej – ile to kosztuje? (cennik, cena, koszt)

Cena w tej dziedzinie odgrywa istotną rolę. Kiedy poszukujemy najtańszych myjek wysokociśnieniowych, wtedy może wystarczyć już 200 zł. Natomiast jeśli zależy nam na większym komforcie wynikającym z użytkowania urządzenia, wtedy cena oscyluje między 300 a 500 zł. Takie są realia. Do zakupu myjki musimy podejść odpowiedzialnie. Ma to spore znaczenie, gdyż zależy nam przecież na czystej kostce brukowej. A to jest możliwe wtedy, kiedy będziemy posiadać odpowiednie urządzenie, które poradzi sobie z każdym brudem. Dostępne są również myjki w cenach od 900 do 1 200 zł. Warto wtedy wiedzieć, że takie myjki są wyposażone w silnik indukcyjny, który jest chłodzony wodą oraz posiada funkcję poboru wody bez połączenia z siecią wodociągową. W tym celu możemy wykorzystać deszczówkę. Takie rozwiązanie jest korzystne pod wieloma względami i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę.

Kostka brukowa, granitowa, płyty chodnikowe podobnie jak dachy czy elewacja wymaga czyszczenia.

USŁUGA MYCIA KOSTKI BRUKOWEJ

W przypadku kostki brukowej sprawa jest bardzo prosta. Wyczyścimy wszystko co przeszkadza ładnemu wyglądowi Państwa kostce.

  • Mycie kostki brukowej
  • Czyszczenie kostki brukowej
  • Mycie, czyszczenie, usuwanie zanieczyszczeń atmosferycznych z kostki brukowej, granitowej, asfaltu
  • Mycie, czyszczenie, usuwanie mchów i porostów z kostki brukowej, granitowej, asfaltu
  • Mycie, czyszczenie, usuwanie plam z oleju, ropy z kostki brukowej, granitowej, asfaltu
  • Mycie, czyszczenie, usuwanie rdzy
  • Mycie, czyszczenie, usuwanie zabrudzeń po remoncie tj. zaprawy, kleje, farby etc…
  • Mycie, czyszczenie, usuwanie śladów wapiennych i wykwitów solnych
  • Mycie, czyszczenie, usuwanie śladów po oponach samochodowych
  • Mycie, czyszczenie, usuwanie śladów po asfalcie, lepiku, smole…

Kostkę brukową myjemy gorącą wodą do 150 stopni przy zastosowaniu myjki wysokociśnieniowej spalinowej i odpowiednich preparatów, środków chemicznych usuwających: zanieczyszczenia atmosferyczne, mchy i porosty, plamy olejowe, tłuszcze, grzyby, pleśń, rdzę, zaprawy, kleje, farby, wykwity wapienne, ślady po oponach samochodowych, asfalcie, lepiku, smole… Proponujemy Państwu impregnację czyszczonej powierzchni.

Usuniemy gumy do żucia:

usuwanie gum do żucia www.myciedomow.pl

Myjemy, czyścimy, usuwamy gumy do żucia (parkingi, podjazdy, deptaki, skwery, posesje).

Cena mycia kostki brukowej:

*zabrudzenia atmosferyczne 8 zł m2
*zabrudzenia porostami, mchem 10 zł m2
*zabrudzenia olejem 15/30 zł m2
*zabrudzenia klejem, cementem 15/30 zł m2

Zajmujemy się również renowacją kostki granitowej. Szczeliny między kostką uzupełniamy zaprawą fugującą (stosowanie zasypek odchodzi do lamusa gdyż prędzej czy później ulegają degradacji, porastają mchami i skutecznie psują estetykę powierzchni).

Zalety naszej metody:

  • fugi nie zarastają mchami, chwastami
  • deszcz nie wymywa fug
  • łatwe do mycia/ czyszczenia (myjka ciśnieniowa)
  • twarde (nie wpadamy w nią obcasami)
  • odporne na mechaniczne zamiatarki
  • nie brudzą kamienia (naturalny wygląd)
  • mrozoodporne
  • higroskopijne

Zapraszamy do nawiązania współpracy!!!

Współpraca z Państwem byłaby dla nas zaszczytem.

Każde zlecenie jest dla nas wyzwaniem, do którego podchodzimy w sposób indywidualny i fachowy!

  • Dojazd, wycena całkowicie darmowe i niezobowiązujące.

Chętnie wykonamy wyżej wymienione czynności za Ciebie!!!
Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej oferty skontaktuj się z nami!!!
Tel. 733-715-012
www.myciedomow.pl

Mycie czyszczenie kostki brukowej i jej impregnacja Trójmiasto – Sopot – Gdańsk – Gdynia – Rumia – Reda – Wejherowo – Kartuzy – Bojano – Koleczkowo – Chwaszczyno

0101-1024x68314179065843_a27853bf79_b-1024x614dsc_0270-1024x680dsc_0277-1024x680dsc_0272-1024x680dsc_0279-1024x680IMG_2938-1024x676img_4680-1024x683img_4690-1024x683mg_4651-1024x683IMG_2655-683x1024IMG_2657-752x1024wp_20150902_003-577x1024wp_20150902_007-577x1024

Share this post